Pomlad nas je končno razveslila z malo bolj prijetnimi, sončno obarvanimi dnevi, ki kar kličejo po izletih z našimi malimi radovedneži. Za vas smo pripravili nekaj preizkušeno odličnih idej, kam se odpraviti nedaleč od tod, dobrodošli pa so tudi Vaši predlogi.

1. ŽUPANOVA JAMA (voden ogled podzemnega sveta, jama je razsvetljena, ogled traja približno uro in pol. Vstopnina: odrasli 10 €, otroci starejši od štirih let 5€.)
  • RANČ ALADIN   (poleg raznolik malih in velikih živali od kamel, kengurujev, volkov in še mnogo več, je ranč opremljen tudi z ogromno igrali in animacijskimi kotički. Vstopnina: odrasli 6€, otroci 4€.)
  • POLHOV DOŽIVLJAJSKI PARK (park obsega krožno pot v prijetni naravi, začenja in končuje se pri Polhograjski graščini, kjer lahko za ceno 5€ kupite Polhovo knjižico. Ta vas nato vodi do vseh postankov na poti in vas nevsiljivo nauči tudi marsikaj o naravi in kulturi Polhovega Gradca.)
  • ARHEOLO-ŠKA POT CVINGER (v bližini Dolenjskih toplic poteka po markiranih gozdnih stezah arheološka pot, ki nas popelje do ostankov obzidja, talilnic železa in grobišč. Vse najdbe so opremljene z informativnimi tablami.)
  • ADRENALINSKI PARK KAMP PODZEMELJ (primeren za otroke od 4-ga leta naprej, opremljen s Speedrun sistemom, zip-line, vožnja BMX-a na višini, zibanje na belokranjski pisanici itd… Vstopnina za odrasle: 18€, otroci: 8€. Izlet lahko obogatite še z obiskom….)
  • IZVIR REKE KRUPE …  IN…   KRAJINSKI PARK LAHINJA (NERAJSKI LUGI)
  • ARBORETUM VOLČJI POTOK (krajši krog obsega dobra 2 kilometra, daljši krog pa 4 kilometre, poleg raznolikih cvetlic in drevesnih vrst  otroke pritegneta tudi razstavi Velikani morskih globin in Dinozavri. Urejena so igrala za otroke, možna je vožnja z vlakcem. Vstopnina: odrasli 8,5€, predšolski otroci 4€, nakup preko spleta je ugodnejši.)

Želimo vam ogromno smeha, prijetnih presenečenj in ustvarjanja neprecenljivih spominov na vaših družinskih potepanjih!