Otroci oddelka POLŽKI smo v mesecu februarju veliko ustvarjali (lepljenje, barvanje), brali zgodbe o snegu, pekli in se pripravljali na prihajajoče praznike.

V začetku meseca smo se začeli pripravljati na slovenski kulturni praznik. Ob tej priložnosti smo spoznali državne simbole: zastavo, grb, himno in pesnika Franceta Prešerna. Ugotavljali smo, zakaj se ga je držal vzdevek doktor Fig in se posladkali s sladkimi figami.

Dišalo je tudi po pustu, zato smo spoznavali pustno tradicijo na slovenskem: kaj se zgodi na pustni torek, kdo je pust, kurenti, maškare oz. pustne šeme in kaj takrat najrajši jemo. Mastnim pregreham smo se prepustili tudi mi. Spekli smo slastne miške.

Po kulturnem prazniku in pustnih norčijah, je bil na vrsti še praznik svetega Valentina oz. valentinovo. V znak ljubezni, smo za starše izdelali voščilnice in se naučili pesmico Mi se ‘mamo radi.

Spoznali smo tudi Muco Copatarico in ugotovili, zakaj je otrokom odnesla copate. Da se to ne bi zgodilo tudi nam, smo si za vsak slučaj izdelali rezervni par copat.

Kljub vsemu, smo bili veliko zunaj in nabirali spomladansko cvetje, ki smo ga našli ob poti. Veliko smo se tudi igrali v naši gozdni igralnici.

Komaj že čakamo pomlad in regrat v salat’ 😉